תוכן עניינים

איך לבנות דף 404 באלמנטור

Facebook
Twitter
LinkedIn

כאשר אנחנו בונים אתר אינטרנט אנחנו תמיד רוצים שהוא יהיה כמה שיותר איכותי ושיפעל בצורה חלקה ללא שגיאות.

עם זאת, שגיאות לעיתים הן הכרח שנכפה עלינו וכדאי להתמודד איתן בצורה סבירה כך שלא יפגעו בטראפיק באתר שלנו ובחוויית המשתמש של הגולשים שלנו.

כאן נכנס לתמונה המונח "דף 404", ובמדריך זה נסביר על חשיבותו בעולם של בניית אתרים וכיצד לבנות עמוד כזה באלמנטור.

 

דף 404 – מה זה?

דף 404 הוא מה שמכונה "דף שגיאה": מדובר בדף שמטרתו היא לדווח למשתמש שהגיע לדף ריק או שאינו קיים, בו אין את התוכן אותו המשתמש חיפש. הדף קרוי על שם קוד 404, שהוא חלק מפרוטוקול HTTP הכולל כל מיני קודים הנוגעים לסטטוס של דף, למשל: קוד 200 המדווח על דף תקין, קוד 301 המדווח על הפנייה קבועה ועוד.

ישנם גורמים מגוונים ליצירת שגיאה הגורמת להפנייה לדף 404, כאשר הגורם הנפוץ ביותר הוא שהצד המבקש הצליח ליצור קשר עם השרת, אך השרת לא הצליח למצוא את הדף המבוקש בשל בעיה בלינק. לעיתים גם בעיה בשרת עצמו עשויה לגרות לשגיאה והפנייה לדף 404.

 

מדוע חשוב שיהיה דף 404 באתר?

  • דף 404 מסייע לשמירה על התנועה באתר, שכן ללא דף כזה במקרה של שגיאה הגולש יוחזר לדף הבית או עמוד אחר באתר, לא יבין שהתרחשה שגיאה וחוויית המשתמש תיפגם, דבר שעלול לגרום לו לעזוב את האתר. דף 404 מדווח למשתמש על השגיאה ומסייע לו למצוא אלטרנטיבות.
  • דף 404 מסייע לבעל האתר לקבל התראות על לינקים פגומים באמצעות הקונסול של גוגל.
  • דף 404 מסייע לאתר שגיאות בעזרת כלים שונים.

 

בניית דף 404 באלמנטור

בוורדפרס ישנו תוסף בשם "אלמנטור" המסייע לבנות תבניות לעמודים באופן קל ופשוט ביותר. בעזרת אלמנטור תוכלו לבנות דף 404 במהירות, כאשר כל שתצטרכו לעשות זה לבחור באפשרות של הוספת יחיד חדש בטמפלטים, לבחור עיצוב מבין העיצובים שאלמנטור מציעים או לחילופין לעצב בעצמכם.

כאשר אתם מעצבים את דף השגיאה, הקפידו להדגיש כי מדובר בעמוד שגיאה והציעו אלטרנטיבות, כולל לינקים לדף הבית ו/או עמודים רלוונטיים נוספים באתר. הקפידו לשמור על עקביות של שפה עיצובית, וכמו כן וודאו כי כל כתובת לא קיימת באתר שלכם תוביל לדף ה-404 שבניתם.

 

היעזרו במומחים לבנייה וקידום אתרים

אם אתם בעלי עסק ויש לכם אתר אינטרנט יתכן וכדאי לכם להיעזר בבעלי מקצוע המומחים בבניית אתרים וקידומם. חברת DWEB מתמחה בניית אתרים ומציעה מגוון אפשרויות ופתרונות לכל אתגר בו תיתקלו וכן כל השירותים הנדרשים לבניית אתר איכותי תחת קורת גג אחת. DWEB מציעה את שירותו של צוות מקצועי שיסייע לכם לקחת את האתר לשלב הבא ללא התחייבות ודמי ניהול חודשיים ובמחירים המשתלמים בשוק.

 

בעיה מוכרת

מאמרים קשורים

כתיבת תגובה