תוכן עניינים

לא חייבים ללמוד 3 שנים כדי להתקבל להייטק

Facebook
Twitter
LinkedIn

לימודי הייטק באחת מהאוניברסיטאות בישראל דורשים מהתלמידים להשקיע 3 שנים שלמות בתואר. במהלך 3 השנים האלה התלמידים לא יכולים לעבוד ולמעשה מבזבזים אותן על הלימודים. לא כולם יודעים שלא חייבים ללמוד 3 שנים כדי להתקבל להייטק, אפשר לעשות זאת בזמן קצר הרבה יותר, אפילו תוך חצי שנה ואכן במכללת האקר יו  מכשירים אלפי בוגרים בשנה בעזרת קורסים מקצועיים בהייטק.

עובדת הייטק

קבלה למכללת האקריו

אופן הקבלה למכללת האקריו שונה מאופן הקבלה לאוניברסיטאות, במקום להסתכל על ציון הפסיכומטרי, צוות המכללה מבצע אפיון למועמד לקבלה, במסגרתו מתקיים ראיון אישי. לאחר התהליך הראשוני הזה ורק במידה והמועמד עבר אותו הוא יישלח לקורס מיון, בקורס זה שאורך בין 20 ל-40 שעות נבדקת מידת התאמתו של המועמד לקורס שהותאם לו בתהליך המיון הראשוני.

במידה והמועמד לא עובר את שלב המיון או שהוא מבין כי תחום ההייטק אינו מתאים לו הוא יזכה לקבל את כספו בחזרה, לאחר מכן, בשלב הסופי, מבצע התלמיד קורס מתקדם בהתאם למסלול שהותאם לו בשלבי המיון. כמו כן, לאחר שלב המיון ייחתם עם התלמיד חוזה השמה וכן תוענק לו מלגת לימודים על סך 10,000 שקל.

מסלול הלימוד

על התלמיד לבחור את מסלול הלימוד שבו הוא מעוניין להתמחות, בשלב זה התלמיד חוסך לעצמו בין שנה וחצי לשנתיים וחצי ביחס ללימודים באוניברסיטה וזאת בהתאם למסלול הלימודים שבחר. כאשר מי שיבחר לבחור במסלול של לימודי בוקר שלרוב מתקיים שלוש פעמים בשבוע יוכל לסיים את רוב הקורסים תוך 7 חודשים ומי שיבחר במסלול הערב יוכל לעשות זאת תוך 14 חודשים.

ישנו מגוון רחב של קורסים מהם יכול לבחור התלמיד את המסלול שהכי יתאים לו, בינהם קורס סייבר ואבטחת מידע Ethical Hacking, קורס ניהול רשתות, קורס בניית אתרים, קורס עיצוב גרפי, קורס שיווק דיגיטלי ועוד.

בכל אחד מהמסלולים האלה מעמידה האקריו סגל אקדמי מהמובילים בארץ, רובם הגדול של המרצים עובדים במקביל בחברות המובילות במשק, לחלקם יש סטארטאפים מצליחים. המרצים של האקריו מבינים את צרכי תעשיית ההייטק ומתאימים את חומר הלימוד בקורסים בהתאם לכך.

השמה לעבודה

מכללת האקריו חוסכת לתלמידיה גם בזמן הנדרש למציאת עבודה, באמצעות צוותי ההשמה שהחברה מחזיקה היא מוצאת לבוגריה עבודה בשוק ההייטק הישראלי, בכך מעניקה המכללה יתרון נוסף לתלמידיה ביחס לתלמידים במוסדות אחרים שנאצלים למצוא עבודה בתחום בעצמם.

לחברה קשרים עם יותר מ-1000 חברות הייטק בארץ ובעולם ובאמצעות הקשרים הללו היא מצליחה למצוא לתלמידיה עבודה במהירות ובמקצועיות.

מכללת האקריו מנפצת את המוסכמות ומראה שבניגוד למחשבה המקובלת לפיה כדי להתקבל לעבודה בהייטק צריך ללמוד לפחות 3 שנים אפשר לעשות זאת בזמן קצר הרבה יותר, באמצעות התמקדות בתחום התמחות ספציפי והקניית ידע מעשי.

 

מאמרים קשורים

כתיבת תגובה