תוכן עניינים

כל מה שיש לדעת על פירמוט מחשבים

Facebook
Twitter
LinkedIn

פירמוט של המחשב האישי הוא חלק אינטגרלי מתחזוקת המחשב ויש לבצע אותו כל פרק זמן, תלוי בסוג המחשב ובסגנון השימוש בו. במקרים מסוימים פירמוט של המחשב נעשה בתגובה לתקלה כזאת או אחרת שהתרחשה בו. לכן כדאי לדעת מה הוא פירמוט של מחשב, לשם מה הוא נעשה ואיך עושים אותו. 

 

מה זה פירמוט של מחשב?

פירמוט של המחשב הוא למעשה מחיקה של כל הקבצים, התוכנות וההגדרות שנמצאים בתוכו. ניתן לחלק את המחשב לשני חלקים חומרה ותוכנה, פירמוט הוא בעצם מחיקה של חלק התוכנה של המחשב שבסופו נשאר רק עם מערכת הפעלה (שאותה התקנו מחדש), נקייה לחלוטין מכל מידע שהיה על המחשב טרם הפירמוט.

בדרך כלל ניתן לבצע את הפירמוט בבית אבל לעיתים יש צורך בטכנאי מחשבים בכדי לעשות את זה. אם אתם זקוקים לטכנאי מחשבים היכנסו לכאן:  https://compu-tech.co.il.

 

לשם מה מפרמטים את המחשב?

כפי שכתבנו בפסקה הראשונה, מומלץ לבצע פירמוט למחשב האישי שלנו כל תקופת זמן מסוימת בכדי לשמור עליו במצב טוב. מחיקה של כלל הקבצים תעזור לנו להיפטר מקבצים מיותרים שמכבידים על המחשב ומאיטים את מהירות הפעלתו. בנוסף לכך מחיקה של כלל הקבצים במחשב תעזור לנו למנוע מווירוסים ותוכנות מזיקות אחרות לפעול במחשב.

 

איך מפרמטים את המחשב?

פירמוט מחשב דורש קודם כל גיבוי של כלל הקבצים שעליהם תרצו לשמור, כמו כן יש צורך בחומרת זיכרון חיצונית (כמו יו,אס,בי) שעליה יש עותק של מערכת ההפעלה שאיתה תרצו לעבוד מעכשיו. ברגע שביצעתם את שתי המשימות הנ"ל, אפשר לעבור לפירמוט עצמו. פירמוט המחשב נעשה ממקום שנקרא הביוס, בכדי להגיע אליו יש לכבות ולהדליק את המחשב מחדש.

בנקודה מסוימת בהדלקת המחשב תעלה על המסך הודעה שמתארת כיצד נכנסים לביוס, בדרך כלל על ידי לחיצה על כפתור במקלדת. ברגע שנכנסתם אל ביוס המחשב, יש לעקוב אחרי ההוראות שמובילות לפירמוט. פירמוט ממוצע נמשך בין שש לבין כמה עשרות דקות.

 

פרמוט על יש טכנאי מחשבים

פרמוט מחשב על ידי אדם לא מיומן יכול לקחת זמן רב, אם נתקלת בתקלה שמשביתה את המחשב ויש לך צורך בו במהירות המיידית, כדאי לך לשקול לפנות לטכנאי מחשבים. טכנאי מנוסה יכול לסיים את פירמוט המחשב בפחות משעה ובכך לעזור לכם להשתמש במחשב במהירות האפשרית.

 

 סיכום – פירמוט מחשבים

פרמוט של מחשב הוא בעצם פעולת המחיקה של כלל התוכנה המותקנת עליו, לאחר מכן התקנה של מערכת הפעלה חדשה והעברה של הקבצים שאותם גיבנו לפני הפירמוט. פירמוט הוא חלק מהתחזוקה השוטפת של כל מחשב, אך לעיתים יש לעשות פירמוט כתגובה לתקלה בחומרת המחשב. לשם פרמוט המחשב יש לנקוט מספר צעדים מקדימים שכוללים גיבוי של קבצים חשובים והעברת מערכת הפעלה למכשיר זיכרון נייד.

לתקן מחשבים

מאמרים קשורים

כתיבת תגובה